+421 911 173 479 (po - pá, 9 - 16)

Košík je prázdny :(

Zostáva nakúpiť len za 100,00€ a máte dopravu ZDARMO

Obchodní podmínky

1. Predávajúci
Mgr. martin Gabriel
Ružová 970/7, 110 00 Praha 1
IČO: 60221305
Osoba podnikajúca na základe živnostenského oprávnenia

E-mail: info@ryjeme.sk

2. Kupujúci
spotrebiteľ, firma, štátne inštitúcie


3. Objednávka tovaru
Tovar je možné objednať nasledujúcimi spôsobmi:
- e-mailom
- objednávkou v internetovom obchode www.ryjeme.cz

Elektronická objednávka musí obsahovať všetky nutné údaje:
Podmienkou platnosti elektronickej objednávky je vyplnenie všetkých formulárom predpísaných údajov a náležitostí.

- Každá objednávka, urobené cez objednávkový formulár zákazníkom je považovaná za záväznú.
- Podaním objednávky kupujúci potvrdzuje, že sa zoznámil s obchodnými a reklamačnými podmienkami a že s nimi súhlasí - každá objednávka vyžaduje súhlas s týmito Obchodnými podmienkami. Odoslaním objednávky potvrdzujete zákazník súhlas s ich prečítaním.
- Objednávkou je uzatvorená kúpna zmluva.
- Miestom dodania tovaru je adresa dodania, uvedená kupujúcim v objednávkovom formulári, vlastnícke právo k tovaru prechádza na kupujúceho po jeho prevzatí a zaplatení.
- Žiadna osobné dáta nie sú poskytované tretím osobám. Výnimku z tohto ustanovenia tvoria externé dopravcu, ktorému je na objednávke odovzdávané nevyhnutné minimum údajov o zákazníkovi, slúžiace pre bezproblémovému doručenie tovaru.
Objednaný tovar odosielame hneď, akonáhle je vyrobené. Nie je možné ho skladovať, ani určovať dobu dodania.


4. Platobné podmienky
- on-line platba alebo platba bankovým prevodom na základe vystavenia faktúry alebo objednávky
 
/ Tovar na Slovensko neposielame na dobierku /


5. Doprava tovaru
Doprava objednaného tovaru je zabezpečovaná dopravcom, ktorého si zákazník objedná v e-shope podľa dostupných dopravcov.
Tovar bude zákazníkovi doručený na adresu uvedenú v objednávkovom formulári pri objednaní tovaru. Zo strany predávajúceho bude zákazníkovi oznámený termín odoslania zásielky.

OPÄTOVNÉ ZASLANIE ZÁSIELKY: Pri nevyzdvihnutia zásielky bez podania informácie o tejto skutočnosti, je povinný kupujúci uhradiť predajcovia náklady spojené s ďalším spracovaním a odoslaním zásielky za každé opätovné zaslanie vo výške 8 €, táto suma bude účtovaná dobierkou. V prípade opakovaného neprevzatia tovaru počká predávajúci 5 dní na prípadné inštrukcie kupujúceho kam tovar doručiť tretíkrát. Po tejto lehote bude tovar uložený u predajcu a suma za objednaný tovar poštovné a ďalšie náklady bude vymáhaná súdnou cestou.
Z nášho e-shopu odosielame informácie po podaní zásielky a pravidelne informujeme zákazníka o uložení zásielky, pokiaľ nebol zastihnutý na dodacej adrese. Odoslaná sú tiež podacie čísla zásielok pre komunikáciu s dopravcom.
Pokiaľ nie je tovar skladom, bude tovar expedovaný ihneď po naskladnení - vyrobení, zvyčajne 1-2 týždne. Výrobky na zákazku riešime individuálne.


5. Právo na odstúpenie od zmluvy
Spotrebiteľ, ktorý zakúpil tovar inak ako osobne a bolo mu doručené ľubovoľnou prepravnou službou, má v súlade s Občianskym zákonníkom právo odstúpiť od zmluvy do 14-tich dní od prevzatia tovaru. Pre odstúpenie od zmluvy je potrebné písomne ​​dodávateľovi oznámiť odstúpenie od zmluvy a potom zaslať dodávateľovi kompletný tovar vrátane všetkých komponentov (toto platí aj pre darčeky zadarmo k objednávke). Neposielajte tovar na dobierku, nebude prevzatý! Náklady za zaslanie tovaru späť hradí v plnej výške spotrebiteľ. V prípade, že u tovaru bolo uvedené "doprava zadarmo" má dodávateľ právo si z čiastky, ktorú vracia za samotný tovar, odpočítať sumu za skutočné náklady vzniknuté zaslaním tovaru spotrebiteľovi (podľa tarifu dopravcu).

V prípade výroby tovaru na zákazku / gravírovanie, potlač na želanie, iná farebnosť alebo prevedenie /, nemá zákazník právo na odstúpenie od zmluvy. V prípade oneskoreného dodania z dôvodu veľkej vyťaženosti zákaziek (významné dni a sviatky) toto nezakladá nárok spotrebiteľovi na odstúpenie od zmluvy (pri výrobe na zákazku). Takéto prípady riešime vždy individuálne.


6. Neprevzatie tovaru
Pokiaľ dôjde k neprevzatia výrobku bez právneho dôvodu, máme právo vymáhať po objednávateľovi dohodnutej plnenie, prípadne náhradu škody spôsobenej neprevzatím výrobku. Väčšinou sa jedná o prepravné náklady. V prípade, že je možno nevyzdvihnuté tovar predať a uspokojiť tak časť pohľadávky vzniknuté nevyzdvihnutím zákazky, predá predajcu tento tovar bez akejkoľvek autorské ochrany.
Rozmery a ostatné údaje uvedené na našich stránkach sú iba údajmi nezáväznými a niekedy sa môžu líšiť, zvlášť u rozmerov. Fotografie sú len ilustračné.
V niektorých prípadoch môže mať gravírovanie mierne hnedastú farbu, ktorá vznikne pri vypaľovaní laserom. Táto zafarbenie nie je brané ako závadné pozri bod 9.OP.

7. Ochrana dát
Vyplnením registračného formulára, alebo záväznej objednávky v rámci internetového obchodu kupujúci dáva predávajúcemu súhlas na zhromažďovanie a archivovanie osobných údajov o kupujúcom a o jeho nákupoch. Naša firma rešpektuje zákon na ochranu osobných údajov, neposkytujeme žiadne informácie tretím osobám.


8. Súhlas s vystavením
Zaslaním fotografie či obrázku ku gravírovanie a potvrdením týchto Obchodných podmienok dáva zákazník súhlas so zverejnením náhľadu hotového diela na propagáciu a reklamné účely na serveri www.ryjeme.cz, instagram.com/ryjeme.cz a facebookovom profile facebook.com/ryjeme.cz.


9. Popis služby gravírovanie - tovar upravený na prianie zákazníka, náhľad
Zákazník odoslaním svojej objednávky súhlasí, že sa oboznámil so službou gravírovanie / opis laserom a je dostatočne informovaný o tejto službe, ktorá je popísaná na adrese O NÁKUPE a dostupná z každej stránky e-shopu www.ryjeme.sk.
Tovar označené ako druhojakostní, nie je bezchybné a je teda kazové / škrabance, vrypy, nepravidelný tvar, odreniny, a iné poškodenia /. Pre tieto chyby nie je možné uplatniť reklamáciu.
K výrobkom na krk je dodávaný retiazka s úchytom alebo očkom (guličkový a podobne) z ocele - zliatiny (bižutéria), a to zadarmo. Upozorňujeme, že niektorý retiazka môže vyvolať u alergických osôb reakciu. Odporúčame doobjednať retiazka z chirurgickej ocele.
Gravírovanie fotiek na lesklý povrch prívesku zmatnie.
Za prednú stranu sa považuje prvá gravírovaná strana (nech je na ktorejkoľvek časti výrobku) a je spoplatnená vyššou čiastkou ako prvý gravírovanie. Zadná strana, čiže druhá strana, je za príplatok podľa aktuálneho cenníka.
V prípade gravírovanie obrázku - loga a podobne, musí zákazník poslať predlohu v krivkách (graficky pripravenú pre tlač). V opačnom prípade nemôže dodávateľ ručiť za dokonalú dobrú kvalitu výsledného diela. Objednávka bude spracovaná na vlastnú zodpovednosť zákazníka.
V prípade objednania služby "Náhľad" bude tento zaslaný zákazníkovi na odsúhlasenie na mail uvedený v objednávke, a to po pripočítaní čiastky za tovar na náš účet. Ak sa zákazník k náhľadu nevyjadrí do 3 dní, je považovaný za schválený. Náhľad je možné 2x pripomienkovať. Pokiaľ zákazníkovi nebude ani druhý náhľad vyhovovať, môže objednávku zrušiť. V tom prípade bude dodávateľ zákazníkovi účtovať jednorazovú sumu 20 € za prácu grafika.
V prípade, že zákazník pošle text ako obrázok, bude cena účtovaná ako za gravírovanie fotografie. Obrázok sa musí prevádzať zložitejším spôsobom do vektorov.
Cenník:
Gravírovanie fotky - 8, - €
Gravírovanie textu - 3, - €
Storno poplatok za zrušenie objednávky v stave "spracovanie" je 30% z ceny objednaného tovaru, min. 16 € / doposiaľ vykonaná práca grafika, na zákazke sa už začalo pracovať /.
V prípade, že je u produktu napísané, že fotografie na produkt nejdú gravírovať alebo je nevhodný ku gravírovanie a zákazník napriek tomu fotografiu priloží, máme za to, že na vygravírovaný tejto fotografie trvá, napr. Z osobných alebo iných dôvodov a predávajúci je povinný fotografiu vygravírovať - reprodukovať na zvolený druh tovaru, a na zodpovednosť zákazníka.
Pokiaľ neuvedie zákazník v poznámke inak, oreže a umiestni grafik fotku na prívesok podľa svojho vlastného uváženia.
V prípade, že zákazník uvedie v poznámke rozdielny požiadavku od požiadavky, ktorý priložil k produktu, napríklad iný text, má sa za to, že požiadavka v poznámke je záväzný a bude podľa neho vyrábané.
Z každého prívesku na krk ide väčšinou urobiť kľúčenka, túto požiadavku napíšte do poznámky. V prípade príveskov zlatej farby, neodporúčame gravírovať fotografie, nevyzerá to dobre. Pokiaľ zákazník aj cez to pošle fotografiu, máme za to, že na tom trvá a výrobok bude zhotovený na jeho zodpovednosť.


10. Záverečné ustanovenia
Odoslaním elektronickej objednávky kupujúci bez výhrad prijíma všetky ustanovenia obchodných podmienok v znení platnom v deň odoslania objednávky, ako aj platnú cenu objednaného tovaru vrátane prepravného či balného, ​​ak nebolo v konkrétnom prípade preukázateľne dohodnuté inak. Odoslanou objednávkou je kupujúci neodvolateľne viazaný.
Zákazník je povinný obchodné podmienky riadne prečítať, prípadne uložiť alebo vytlačiť.


11. Mimosúdne riešenie spotrebiteľských sporov (ADR)
Vládou schválená novela zákona o ochrane spotrebiteľa prináša spotrebiteľom novú variantu riešenie ich sporov, ktorá bude rýchlejší a finančne menej náročná oproti existujúcim spôsobom (najmä súdnemu konaniu). Ide o ucelený systém mimosúdneho riešenia spotrebiteľských sporov, do ktorého bude zapojená Slovenská obchodná inšpekcia ako všeobecný subjekt alternatívneho riešenia sporov, a ďalšie špecializované orgány, ktoré už v súčasnosti rieši spory spotrebiteľov mimosúdnou cestou - Finančné arbiter, Český telekomunikačný úrad a Energetický regulačný úrad.


ČOI - Formulár návrhu na začatie konania o mimosúdnom riešení spotrebiteľského sporu nájdete na stránkach ČOI alebo Vám ho na požiadanie oznámia predávajúci.
http://www.coi.cz/cz/spotrebitel/prava-spotrebitelu/mimosoudni-reseni-spotrebitelskych-sporu-adr/.


Kontaktné údaje:

Česká obchodní inspekce
Ústřední inspektorát - oddělení ADR
Štěpánská 15
120 00 Praha 2
Email: adr@coi.cz
Web: adr.coi.cz

Praha, 1.3.2018